{slider=[ВМРО-НП]}
Гази Баба; Конче; Македонска Каменица;
{/sliders} {slider=[ВМРО-ДПМНЕ]}
Аеродром; Арачиново; Берово; Битола; Богданци; Боговиње; Босилево; Брвеница; Бутел; Валандово; Василево; Вевчани; Велес; Виница; Врапчиште; Гази Баба; Гевгелија; Гостивар; Градско; Дебар; Дебарца; Делчево; Демир Капија; Демир Хисар; Дојран; Долнени; Ѓорче Петров; Желино; Зелениково; Зрновци; Илинден; Јегуновце; Кавадарци; Карбинци; Карпош; Кисела Вода; Кичево; Конче; Кочани; Кратово; Крива Паланка; Кривогаштани; Крушево; Куманово; Липково; Лозово; Маврово и Ростуше; Македонска Каменица; Македонски Брод; Могила; Неготино; Новаци; Ново Село; Охрид; Петровец; Пехчево; Пласница; Прилеп; Пробиштип; Радовиш; Ранковце; Ресен; Росоман; Сарај; Свети Николе; Скопје; Сопиште; Старо Нагоричане; Струга; Струмица; Студеничани; Теарце; Тетово; Центар; Центар Жупа; Чаир; Чашка; Чешиново - Облешево; Чучер Сандево; Штип; Шуто Оризари;
{/sliders} {slider=[Достоинство]}
/
{/sliders} {slider=[Демократска обнова на Македонија]}
{/sliders}{slider=[Демократска партија на Албанците]}
Општа програма (на албански јазик)
{/sliders} {slider=[Демократска унија за интеграција]}
Арачиново; Боговиње; Брвеница; Бутел; Врапчиште; Гостивар; Дебар; Долнени; Јегуновце; Кичево; Куманово; Липково; Пласница; Ресен; Сарај; Скопје; Струга; Студеничани; Теарце; Тетово; Желино; Чаир;
{/sliders} {slider=[Демократската партија на Турците на Македонија]}
/
{/sliders} {slider=[Либерално демократска партија]}
{/sliders} {slider=[Либерална партија]}
Аеродром; Берово; Бутел; Гази Баба; Кавадарци; Кисела Вода; Охрид; Скопје; Центар; Чешиново-Облешево; Штип
{/sliders} {slider=[Народно движење за Македонија]}
/
{/sliders} {slider=[Национална демократска преродба]}
Општа програма (на албански јазик)
{/sliders} {slider=[Нова социјално демократска партија]}
/
{/sliders} {slider=[Обединета партија за/ОДСР]}/{/sliders} {slider=[Партија за европска иднина]}/{/sliders} {slider=[Републиканска алијанса]}/{/sliders} {slider=[Сојуз на Роми]}/{/sliders} {slider=[Социјал демократска партија на Mакедонија]}
/
{/sliders} {slider=[Социјал демократски сојуз на Македонија]}
Аеродром; Арачиново; Берово; Битола; Богданци; Боговиње; Босилево; Брвеница; Бутел; Валандово; Василево; Вевчани; Велес; Виница; Врапчиште; Гази Баба; Гевгелија; Гостивар; Градско; Дебар; Дебарца; Делчево; Демир Капија; Демир Хисар; Дојран; Долнени; Ѓорче Петров; Желино; Зелениково; Зрновци; Илинден; Јегуновце; Кавадарци; Карбинци; Карпош; Кисела Вода; Кичево; Конче; Кочани; Кратово; Крива Паланка; Кривогаштани; Крушево; Куманово; Липково; Лозово; Маврово и Ростуше; Македонска Каменица; Македонски Брод; Могила; Неготино; Новаци; Ново Село; Охрид; Петровец; Пехчево; Пласница; Прилеп; Пробиштип; Радовиш; Ранковце; Ресен; Росоман; Сарај; Свети Николе; Скопје; Сопиште; Старо Нагоричане; Струга; Струмица; Студеничани; Теарце; Тетово; Центар; Центар Жупа; Чаир; Чашка; Чешиново - Облешево; Чучер Сандево; Штип; Шуто Оризари;
{/sliders} {slider=[Социјалдемократска унија]}
{/sliders} {slider=[Српската напредна странка во Македонија]}
{/sliders} {slider=[Сојуз на титови леви сили]}
/
{/sliders} {slider=[Група избирачи]}
Бастри Бајрами | Арачиново
Бесник Телаи | Чаир
Борис Давидов | Кавадарци
Борче Гиевски | Зелениково
Бошко Дилберовски | Петровец
Васил Радиноски | Вевчани
Виктор Цветковски | Куманово
Витомир Велковски | Струга
Горан Паунов | Карбинци
Горан Стојановски | Старо Нагоричане
Горанче Велков | Лозово
Дејан Андоновски | Чашка
Димитар Бузлевски | Ресен
Зоран Лазароски – Паљо | Битола
Зоран Македонски | Делчево
Зоран Новаковски | Дебарца
Зоранчо Бојковски | Кавадарци
Ибраим Кољари | Дебар
Јован Пејковски | Чучер Сандево
Јорго Огненовски | Битола
Киро Пирковиќ | Чучер Сандево
Љубе Простиженовски | Могила
Мазлум Хасан | Центар Жупа
Панчо Минов | Кавадарци
Ристе Андонов | Свети Николе
Слободан Јовановски | Лозово
Силвана Спасова | Конче
Стево Пивковски | Могила
Трајче Георгиевски | Лозово
{/sliders}