Daily.mk
FacebookTwitter

Листи на кандидати за членови на советите

ОПШТИНИ А - К ОПШТИНИ Л - Ш
     

Аеродром

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Арачиново

ГРУПА ИЗБИРАЧИ - РАМИЗ НУХИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП

 
 

Берово

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Битола

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ИЛИЈА СТОЈАНОВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МАРИНЕЛА ГАЦОСКИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Богданци

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МИТКО МИШЕВ
СОЈУЗ НА ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Боговиње

ГРУПА ИЗБИРАЧИ - БУЈАР МИСИМИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП

 
 

Босилово

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Брвеница

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Бутел

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Валандово

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - БЛАГОЈ ТАШЕВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЉУПЧО МИШКОВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МИТКО ЃОКОВ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Василево

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (18 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - АЈЛИН АЛИМАНОВА
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Вевчани

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ    ГЛИГОР КОСТОЈЧИНОСКИ
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Велес

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЈУЗ НА ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Виница

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Врапчиште

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (18 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП

 
 

Гази Баба

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Гевгелија

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЛИЛЈАНА КАРАЈАНОВА
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Гостивар

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (18 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Градско

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)

 
 

Дебар

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЈАКУП МАРКЕ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЉУЛЗИМ БАЈРАМИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Дебарца

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ДАНИЕЛ ОГНЕНОСКИ
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Делчево

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)

 
 

Демир Капија

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Демир Хисар

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА

 
 

Дојран

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Долнени

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЕСАД БЈЕЛАК
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Ѓорче Петров

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - АЦО ВЕЉАНОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МАРЈАН СТОЈАНОВСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - СЛАВОЉУБ ТОТИЌ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ТРАЈЧЕ ТОЛЕВСКИ
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Желино

ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП

 
 

Зелениково

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ДЕМИР КАДРИУ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ИВИЦА СИМОНОВСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МЛАДЕН ДИМОВСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ФЕРИД ЕЛМАЗОВСКИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Зрновци

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛ - ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНИЈА – СДПМ

 
 

Илинден

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ
СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА

 
 

Јегуновце

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Кавадарци

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЃОРЃИ БЕБЕЏАКОВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЗЛАТКО ЈОВАНОВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ОЛИЈАНА КРСТЕВА
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - РИСТО САКАЛИЕВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ТАШО РАДЊАНСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ТОНИ ТАНЕВ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЈУЗ НА ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ
СОЦИЈАЛ - ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНИЈА – СДПМ

 
 

Карбинци

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ИЗЕТ ЈУСИН
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Карпош

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛ - ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНИЈА – СДПМ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ
СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА

 
 

Кисела Вода

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Кичево

КОАЛИЦИЈА ВМРО – ДПМНЕ И СДСМ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП

 
 

Конче

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (18 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЖИВКО СТОЈАНОВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЈАНЕ ТОДОРОВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЈОНЧЕ РИСТОВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МАРИЈА РИСТОВА
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЏУЛИЈАН ВАСИЛЕВ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Кочани

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛ - ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНИЈА – СДПМ

 
 

Кратово

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Крива Паланка

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Кривогаштани

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ВИКТОР ЕРМАНОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ИГОР ЧАГАРОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ПЕЦЕ ЛИКОСКИ
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Крушево

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Куманово

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ДРАГАН КАРАЏИНСКИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЈУЗ НА ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ
СОЦИЈАЛ - ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНИЈА – СДПМ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ
СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА

 
 

Липково

ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП

 
 

Лозово

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - АНТОНИО АНГЕЛОВИЌ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ВАСИЛ ЈОВАНОВСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ГОРЈАН ИВАНОВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЃОРЃИ АТАНАСОВСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - СЛАВЈАН ИВАНОВ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Маврово и Ростуша

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ПАРТИЈА ЗА ЕВРОПСКА ИДНИНА – ПЕИ
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Македонска Каменица

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Македонски Брод

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - АЛЕКСАНДАР МАКСИМОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - БОРИС МИЛЕСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ВИОЛЕТА СТОЛЕСКА
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ДЕЈАН РИСТЕСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ДРАГАН НИКОЛОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ДРАШКО ПРОЈКОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ДУШАН СРБИНОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ИВИЦА ДИМОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ИГОР ДАБЕСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЈАСМИНА ЦВЕТАНОСКА
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЉУПКА ЈАКОВЛЕСКА
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - РАДЕ ЗЛАТЕСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - РОБЕРТ МАРКОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - СИНИША СМИЛЕСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ТОНИ ЃУРОСКИ
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛ - ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНИЈА – СДПМ
СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА

 
 

Могила

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ФИЛИП АНАЦКОВСКИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Неготино

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ВЛАСТИМИР ЈОВАНОВИЌ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МАЈА МИТРОВА СТЕВАНОВИЌ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Новаци

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Ново Село

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Охрид

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - АЛЕКСАНДАР СТАНКОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЗОРАН СТЕВОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - КУЈТИМ УСЕЈНИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЉУПЧО НАСТОСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ПАВЕЛ ПОПОВСКИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Петровец

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЗЕКИР РАМЧИЛОВИЌ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МИЛИСАВ РИКАЛОВСКИ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МИРСАД ХАМЗИЌ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - САФЕТ РАСТОДЕР
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - СЕАТ ЛИЧИНА
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА) - СДСМ

 
 

Пехчево

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - БОРИС КАПУШЕВСКИ
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Пласница

ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Прилеп

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Пробиштип

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ВАНЧО ЗЛАТЕВ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - САВЧО СТОЈКОВСКИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Радовиш

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (18 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - МЕСУТ КОПЧАЛКОВ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Ранковце

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Ресен

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЖИВКО ГОШАРЕВСКИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Росоман

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Сарај

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Свети Николе

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Скопје

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЈУЗ НА ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Сопиште

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Старо Нагоричане

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - СУЗАНА ДИМКОВИЌ
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЦИЈАЛ - ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНИЈА – СДПМ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ
СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА

 
 

Струга

КОАЛИЦИЈА ВМРО – ДПМНЕ И СДСМ
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - СКЕНДЕР БЕКТЕШИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП

 
 

Струмица

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Студеничани

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (18 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Теарце

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (18 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Тетово

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (18 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Центар

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЈУЗ НА ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Центар Жупа

ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ

 
 

Чаир

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (18 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ИСУФ ЈУСУФИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА ТУРЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЈУЗ НА ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА УНИЈА - СДУ

 
 

Чашка

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - КАМЕ МИРЧЕВСКИ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТСКА ПРЕРОДБА – НДП
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Чешиново Облешево

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ТОШЕ СТОЈОВ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Чучер Сандево

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - ЈОВИЦА ПИРКОВИЌ
ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)

 
 

Штип

ВМРО – ДПМНЕ И ДРУГИ (19 ПАРТИИ ВО КОАЛИЦИЈА)
ГРУПА ИЗБИРАЧИ - РАМАН ДЕМИРОВ
ДОМ - ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА
СДСМ И ДРУГИ (СОЈУЗ ЗА ИДНИНАТА)
СОЈУЗ НА ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ

 
 

Шуто Оризари

ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА НА АЛБАНЦИТЕ - ДПА
ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА ИНТЕГРАЦИЈА – ДУИ
ОБЕДИНЕТИ ДЕМОКРАТСКИ СИЛИ НА РОМИТЕ
СОЈУЗ НА РОМИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА